[ X ]

Aktualności

Pracowity weekend - CWRJ i AMP

Dodano 2014-06-06

Ostatni weekend był pełen wrażeń dla Betewiaków pełen emocji. W dniach 31.05-01.06 odbywały się Centralne Kwalifikacyjne Regaty Juniorów w Kruszwicy, a do tego dnia 31.05 w Bydgoszczy odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski.

Na regatach w Kruszwicy zaprezentowało się wielu młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów z naszego klub. W regatach wzięło udział 33 klubów wioślarskich z całej Polski.

Równocześnie w sobotę na bydgoskim torze regatowym odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski dla studentów. Nasi zawodnicy reprezentowali dwie bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego a także Politechnikę Poznańską.

Srebrny medal zdobyła Katarzyna Trzeciak wraz Darią Romiej (RTW Lotto Bydgostia) w kategorii dwójek podwójnych kobiet wagi lekkiej reprezentując UKW, w tej samej kategorii Brązowy Medal zdobyła Anna Chmara z Marią Dalecką (BKW) jako reprezentantki UTP. Na 3 stopniu podium stanęła również Paulina Straszewska z Darią Woźniakowską (BKW) w kategorii dwójek podwójnych kobiet (reprezentantki UKW).