[ X ]

Aktualności

Mała Wioślarska

Dodano 2015-05-30

W sobotę 30 maja na Kanale Bydgoskim w okolicy przystani "Gwiazda" została rozegrana czwarta edycja Małej Wioślarskiej. W regatach wzięli udział zawodnicy z najmłodszych grup wiekowych z wszystkich bydgoskich klubów wioślarskich. Łącznie w zawodach uczestniczyło 34 zawodników w tym 16 dziewcząt i 18 chłopców.

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Oliwia Szczurek BTW (1:08) nad Aleksandrą Jaroć BTW (1:16). O trzecie miejsce walczyły 3 zawodniczki Bożena Łukasiewicz, Dominika Baranowska i Beata Szymańska, dwie ostatnie zawodniczki w biegu eliminacyjnym miały taki sam czas. Dziewczęta startowały co minutę i ostatecznie trzecie miejsce zajęła Bożena Łukasiewicz LOTTO Bydgostia (7:07)

U chłopców również nie brakowało emocji. Do ostatniej chwili walczyli o pierwsze miejsce Jakub Cieślicki Zawisza (1:02) i Dawid Frącz- Zakrzewski LOTTO Bydgostia (1:03) i w takiej kolejności przekroczyli linię mety. Trzecie miejsce zajął Wiktor Wróbel LOTTO Bydgostia (1:00).

Po ukończonych wyścigach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na swojską grochówkę.