[ X ]

Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików 2019

Dodano 2019-08-06

W dniach 3 i 4 sierpnia 2019r. na poznańskiej Malcie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie.

Grupa młodzików rywalizowała na dystansie 1500m, młodzieżówka (U23) na dystansie 2000m.

Podczas sobotnich porannych biegów eliminacyjnych oraz popołudniowych repasaży pogoda dopisała. Było prawie bezwietrznie i słonecznie. Dopiero w niedzielę po porannych biegach półfinałowych wiatr zaczął utrudniać rywalizację w finałach. Nie obyło się bez kilku wywrotek wśród małych typów łodzi w grupie najmniej doświadczonych młodzików.

Na szczęście wszyscy nasi reprezentanci, z obu grup wiekowych ukończyli zawody przekraczając linię mety bez wywrotki.

Po ciężkich zmaganiach w finałach nasi młodzieżowcy zajęli następujące miejsca:
w konkurencji dwójki podwójnej kobiet (2xKB) miejsce 5 zajęły Barbara Streng i Katarzyna Pawełczak,
w konkurencji dwójki podwójnej mężczyzn (2xMB) miejsce 13 zajeli Wojciech Wirowski i Kajetan Przybysz
w konkurencji jedynki kobiet (1xKB) 7 miejsce zajęła Barbara Streng, natomiast miejsce 14 Katarzyna Pawełczak.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się grupa młodzików BTW.