[ X ]

Aktualności

Drużynowy sukces BTW na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików 2021

Dodano 2021-08-04
Od 31 lipca do 1 sierpnia 2021 rozegrane zostały ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystawiło 12 osad, a Mistrzostwach Polski Młodzików 2 osady.

Zawody rozpoczeliśmy od 5 miejsca czwórki bez sternika kobiet (4- KB) w składzie Streng Barbara, Szczurek Oliwia, Jekel Inga, Pawełczak Katarzyna.

W kolejnym biegu wystartowała nasza czwórka podwójna kategorii lekkiej mężczyzn (4x MBL) w składzie Twarowski Kamil, Chaliński Adam, Olendrowicz Damian, Marysiak Nikodem, którzy zdobyli srebrny medal!

Najbardziej emocjonujące biegi, w których nasi zawodnicy wykazali się olbrzymią wolą walki i pokazali jak solidnie przetrenowali cały sezon, były finał A dwójki podwójnej mężczyzn (2x MB), gdzie Sopoński Bartłomiej i Jasiulewicz Miłosz zajeli czwarte miejsce w finale A. W tym samym biegu na 8 pozycji uplasowała się druga osada BTW Mikulski Filip, Grugel Kacper.

Kolejny równie emocjonujący bieg, również z ich udziałem odbył się nieco później w kategorii czwórki ze sternikiem (4+ MB), gdzie osada w składzie Sopoński Bartłomiej, Jasiulewicz Miłosz, Mikulski Filip, Grugel Kacper, ster. Sosokal Karolina, z ostatniego miejsca na półmetku wyścigu do mety dotarła na trzecim miejscu w finale A i zdobyła brązowy medal!

W międzyczasie dwójka bez sternika wagi lekkiej (2- MBL) Twarowski Kamil, Chaliński Adam dopłyneli do mety z brązowym medalem a dwójka bez sterniczki kobiet (2- KB) w składzie Streng Barbara, Jekel Inga uzyskały 5 czas w finale A

Kolejny wyścig i szóste miejsce w finale A zajęła dwójka podwójna kategorii lekkiej kobiet (2x KBL) w składzie Szczurek Oliwia, Pawełczak Katarzyna.

W popołudniowej części zawodów mogliśmy śledzić zmagania podczas Mistrzostw Polski Młodzików na skróconym dystansie (1500m).

W kategorii czwórek podwójnych młodziczek (4x DZ) osada w składzie Sosokal Karolina, Tomsa Dominika, Latos Wiktoria, Harasimowicz Olimpia, po walce do ostatnich metrów ostatecznie zajęły 4 miejsce w finale A!

Nie trzeba było długo czekać, bo w finale A czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików (4x+ CH) nasza osada w składzie Chabel Marcel, Czyżewski Adam, Ziomkowski Dominik, Kulczyk Antoni, ster. Żmich Antoni również zajeła 4 miejsce!

Po wyścigach młodzików, dwójka bez sternika wagi lekkiej kobiet (2- KBL) w składzie Szczurek Oliwia, Pawełczak Katarzyna zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal!

Dwa ostatnie wyścigi z udziałem zawodników BTW to rywalizacja dwójek podwójnych mężczyzn (2x MB) gdzie Jasiulewicz Miłosz, Chaliński Adam zajeli 5 miejsce w finale A, a druga osada BTW w składzie Marysiak Nikodem, Olendrowicz Damian zajęła 7 miejsce w Finale A

Kolejny bieg to zmagania czwórek podwójnych mężczyzn (4x MB), gdzie osada BTW w składzie Twarowski Kamil, Sopoński Bartłomiej, Mikulski Filip, Grugel Kacper zajeła 7 miejsce w finale A.

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie w klasyfikacji generalnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski zajęło 3 miejsce!

Natomiast w klasyfikacji generalnej MP Młodzików uplasowaliśmy się na 13 miejscu