[ X ]

Aktualności

Drużynowe Vice Mistrzostwo Polski Seniorów dla BTW Bydgoszcz!

Dodano 2021-08-09

W dniach 7-8 sierpnia 2021 na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów 2021. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło na start 13 osad, dzięki którym nasz klub wywalczył DRUŻYNOWE VICE MISTRZOSTWO POLSKI SENIORÓW w klasyfikacji generalnej regat!

Regaty rozpoczeliśmy startem naszej czwórki podwójnej mężczyzn wagi lekkiej (4x ML). Osada w składzie Jasiulewicz Miłosz, Zgorzelak Marcin, Chaliński Adam, Marysiak Nikodem, po zaciętej walce z do ostatnich metrów toru z osadą AZS UMK Toruń, ostatecznie zajęła 4 miejsce!

Kolejny bieg bardzo mocno i zdecydowanie rozpoczęły dziewczyny na dwójce podwójnej (2x KA). Basia Streng i Inga Jekel utrzymały się z przodu stawki i wywalczyły 3 miejsce i brązowy medal!

W jedynce wagi lekkiej kobiet (1x KL) Oliwia Szczurek zajęła 6 miejsce.

Na 7 miejscu rywalizacje zakończyła osada czwórki bez sternika mężczyzn (4- MA) w składzie Jaroć Bartłomiej, Sopoński Bartłomiej, Mikulski Filip, Grugel Kacper.

Kolejny bieg i kolejne 4 miejsce, tym razem dla osady dwójki bez sternika wagi lekkiej kobiet (2- KL) dla osady w składzie Wnuk Olga, Szatkowska Emilia. Obie Panie są juniorkami i dzielnie radziły sobie w starciu ze starszymi i bardziej doświadczonymi osadami.

W dwójce bez sternika kobiet (2- KA) mogliśmy znów obserwować niezwykłą determinację i chęć walki osady w składzie Basia Streng, Inga Jekel. Zawodniczki do 1000m utrzymywały się na 4 pozycji i cały czas napierały na rywalki z przodu. Niestety na 700m do mety i na 250m do mety złapały dwukrotnie tzw. "raka", straciły prędkość i ukończyły wyścig na 5 miejscu. Zmęczenie i trudne warunki na torze uprzykrzyły życie kilku znakomitym osadom podczas tych regat, w tym naszej dwójce bez sternika pań.

W wyścigu jedynek mężczyzn (1x MA) zawodnik BTW Bydgoszcz, Bartosz Modrzyński miał podobną sytuację. Wiosło podbiła mu fala, wytracił prędkość i po znakomitym pierwszym 1000m ostatecznie ukończył miejscu piątym!

Kolejny bieg to bieg dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet (2x KL), gdzie nasze juniorki Wnuk Olga, Szatkowska Emilia podjęły wyzwanie rywalizacji z bardziej doświadczonymi Paniami. Na mecie zameldowały się na szóstym miejscu.

W konkurencji dwójki bez sternika wagi lekkiej (2- ML), BTW wystawiło aż 3 osady. Miłosz Jasiulewicz i Chaliński Adam po fenomenalnym drugim tysiącu metrów byli o włos od srebrnego medalu. Zajęli trzecie miejsce!

Dwójka w składzie Zgorzelak Marcin, Twarowski Kacper zajęła 5 miejsce, a dwójka w składzie Twarowski Kamil, Marysiak Nikodem zajęła 6 pozycję na mecie wyścigu.

Przedostatnim wyścigiem dnia był finał czwórki podwójnej kobiet wagi lekkiej (4x KL), gdzie wystartowała nasza osada w składzie Szatkowska Emilia, Szczurek Oliwia, Wnuk Olga, Straszewska-Mikołajczak Paulina. Zawodniczki od początku do końca wyścigu uplasowały się na czwartym miejscu!

W koronnej konkurencji regat, ósemce mężczyzn (8+ MA) osada BTW w składzie Jasiulewicz Miłosz, Sopoński Bartłomiej, Twarowski Kacper, Jaroć Bartłomiej, Olendrowicz Damian, Mikulski Filip, Grugel Kacper, Twarowski Kamil, ster. Sosokal Karolina zajęła ósme miejsce.

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie zakończyło regaty na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej!

Nieoficjalnie, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie zakończyło sezon 2021 na 4 miejscu w klasyfikacji punktowej klubów wioślarskich PZTW.