[ X ]

Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie - Kruszwica 2021

Dodano 2021-09-06

W dniach 4 - 5 września 2021 roku w Kruszwicy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

W osadach kobiecych reprezentujących Polskę wystartowały dwie zawodniczki z BTW Bydgoszcz.

Barbara Streng popłynęła w kategorii czwórki podwójnej kobiet (4x BW), a Katarzyna Pawełczak w ósemce kobiet (8+ BW).

Trenerem kadry kobiet jest Prezes Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego Marcin Badziągowski.

Czwórka podwójna kobiet w składzie: STRENG Barbara (BTW), CHRZANOWSKA Paulina, DUDA Katarzyna, JECHOREK Barbara - zajęła 3 miejsce !

Ósemka kobiet w składzie: KRZEMINSKA Iga, STRYBEL Malgorzata, JANKOWSKA Martyna, JANIAK Ewelina, PASZKOWSKA Adrianna, LUDWICZAK Weronika, SOBOCINSKA Jessika, WEIWER Julia, PAWELCZAK Katarzyna (BTW) - również zajęła 3 miejsce!

Oprócz w/w osad, trener Marcin Badziągowski prowadził przygotowania do ME zawodniczek z czwórki bez sternika kobiet (4- BW) - POTRZUSKA Anna, PAWLAK Izabela, LESNER Zuzanna, KAZMIERCZAK Weronika. Panie zajęły drugie miejsce w finale A i zdobyły srebrny medal.

Cała Reprezentacja Polski wywalczyła na Mistrzostwach Europy U23 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i trenerowi!